Прејди на содржината

Социјалистичка Република Словенија: Разлика помеѓу преработките

с
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: sq:Republika Socialiste e Sllovenisë)
с (Бот Додава: ro:Republica Socialistă Slovenia)
[[pl:Socjalistyczna Republika Słowenii]]
[[pt:República Socialista da Eslovénia]]
[[ro:Republica Socialistă Slovenia]]
[[ru:Социалистическая Республика Словения]]
[[sh:Socijalistička Republika Slovenija]]