Разлика помеѓу преработките на „Антигониди“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 5 бајти ,  пред 11 година
с
с
 
== Членови на династијата ==
 
[[Податотека:Demetrij I Poliorket.jpg|thumb|right|250px|[[Деметриј I ПолиоркетОпсадникот]].]]
 
{| class=wikitable
|зачетник на династијата
|-
|[[Деметриј I ПолиоркетОпсадникот]]
|[[294 п.н.е.]] - [[287 п.н.е.]]
|

Прегледник