Прејди на содржината

Антигониди: Разлика помеѓу преработките

Одземени 67 бајти ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
* [[Персеј]] (179 п.н.е.-[[168 п.н.е.]])
 
== Видете исто така ==
 
* [[АталидскатаСелевкидска династија]],
* [[СелевкидскатаПтоломејска династија]],
* [[ПтоломејскатаАталидска династија]],
 
== Референци ==
{{Reflist}}
 
== Видете исто така ==
 
* [[Селевкидската династија]],
* [[Птоломејската династија]],
* [[Аталидската династија]],
 
* [[Антигонидска Империја]],
 
{{Дијадоси}}