Кратер: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 105 бајти ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
сНема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{ЧИ-Појаснување}}
 
Терминот кратер може да се однесува на неколку поточни поими, одберете го релевантниот од понудената листа:
 
* [[Кратер|Кратер]], Македонски крал од династијата Аргеади во Античка Македонија
* [[Вулкански кратер]]
* [[Кратер настанат од удар]]
 
{{ЧИ-Појаснување}}

Прегледник