Разлика помеѓу преработките на „PDF“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 508 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: ..)
 
'''''Portable Document Format''''' ('''''PDF''''') (преносен формат за документи) е [[податотечен формат]] создаден од страна на ''[[Adobe Systems]]'' во 1993 за размена на документи. ''Adobe PDF'' се користи за претставување на дводимензионални документи на начин независен од софтверот, хардверот и оперативниот систем.
..

Прегледник