Разлика помеѓу преработките на „Пироконгломерат“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 33 бајти ,  пред 15 години
с
нема опис на уредувањето
с
'''Пироконгломерат''' е карпа создадена од остатоци од експлозивна вулканска [[ерупција]].
 
[[Category:Геологија]]
13.850

уредувања

Прегледник