Разлика помеѓу преработките на „Борис III“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 122 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец)
Цар Борис III е погребан во манастирската црква на Рилскиот манастир. На левата страна од гробот се наоѓа резба изработена на 10 октомври 1943 год. од жители на село Осој, Дебарска околија, на која е напишано:
 
 
{{Cquote|На своя царъ Освободител Борис III, отъ признателна Македония.}}
 
 
Анонимен корисник

Прегледник