Тимар: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 152 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
{{Никулец}}
 
[[bg:Тимар]]
[[Категорија:Османлиска култура]]
[[de:Tımar]]
[[en:Timar]]
[[fr:Timar]]
[[he:טימאר]]
[[pl:Tımar]]
[[ru:Тимар]]
[[sl:Timar]]
[[tr:Tımar]]
 
[[Category:Економија на Отоманската империја]]

Прегледник