Авогадров број: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземен 1 бајт ,  пред 12 години
с
Бот Менува: ko:아보가드로수
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот Додава: ht:Nonm avogadwo)
с (Бот Менува: ko:아보가드로수)
[[ka:ავოგადროს რიცხვი]]
[[kk:Авогадро тұрақтысы]]
[[ko:아보가드로 수아보가드로수]]
[[ku:Zagona Avogadro]]
[[lmo:Nümer d'Avogadro]]

Прегледник