Авогадров број: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 21 бајт ,  пред 12 години
с
Бот Додава: ht:Nonm avogadwo
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот: козметички промени)
с (Бот Додава: ht:Nonm avogadwo)
[[he:מספר אבוגדרו]]
[[hr:Avogadrov broj]]
[[ht:Nonm avogadwo]]
[[hu:Avogadro-szám]]
[[id:Bilangan Avogadro]]
109.264

уредувања

Прегледник