Разлика помеѓу преработките на „Полокване“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 85 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с (Бот: Промена на шаблон: Никулец за географија)
с
[[bg:Полокване]]
[[ca:Polokwane]]
[[deen:Polokwane (Gemeinde)]]
[[en:Polokwane Local Municipality]]
[[es:Polokwane]]
[[eu:Polokwane]]
[[nl:Polokwane]]
[[no:Polokwane]]
[[nov:Polokwane Komunie, Sud Afrika]]
[[pdc:Pietersburg]]
[[pl:Polokwane]]
8

уредувања

Прегледник