Разлика помеѓу преработките на „Хонда“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 587 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
Американската моторна компанија Хонда е со седиште во Torrance, Калифорнија. Корпорацијата на Хонда Канада е со седиште во Торонто, Онтарио, и се гради ново корпоративно седиште во Маркхам, Онтарио, каде што треба да се пресели во 2008 година; нејзиниот производствен дел, Канадското производство на Хонда, е со седиште во Алистон, Онтарио. Хонда исто така изведе заеднички потфати насекаде низ светот, како на пример Honda Siel Cars и Hero Honda Motorcycles во Индија, Guangzhou Honda и Dongfeng Honda во Кина и Honda Atlas во Пакистан.
 
<table width="300" border="1" cellpadding="4" cellspacing="0" bordercolor="#666666">
<tr>
<td width="150">Географски регион</td>
<td width="150">Вкупен приход (во милиони)</td>
</tr>
<tr>
<td>Јапонија</td>
<td>¥1,681,190</td>
</tr>
<tr>
<td>Северна Америка</td>
<td>¥5,980,876</td>
</tr>
<tr>
<td>Европа </td>
<td>¥1,236,757</td>
</tr>
<tr>
<td>Азија</td>
<td>¥1,283,154</td>
</tr>
<tr>
<td>Други</td>
<td>¥905,163</td>
</tr>
</table>
== Тековна позиција на пазарот ==
 
40

уредувања

Прегледник