Разлика помеѓу преработките на „Папа Каликст I“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 6 бајти ,  пред 10 години
с
с (Бот: Бришење од Категорија:Религиски водачи)
с (Бот Менува: ka:კალიქსტუს I)
[[ja:カリストゥス1世 (ローマ教皇)]]
[[jv:Paus Kallixtus I]]
[[ka:კალიქსტკალიქსტუს I]]
[[ko:교황 갈리스토 1세]]
[[la:Callistus I]]
58.155

уредувања

Прегледник