Предлошка:Editprotected: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][проверена преработка]
с (Заштитена "Шаблон:Editprotected": Важен административен шаблон ([edit=sysop] (бесконечно) [move=sysop] (бесконечно)))
сНема опис на уредувањето
|image = [[Image:padlock.svg|60px]]
|style = text-align:center;
|text = '''Поставено е [[Википедија:Барања за заштита на страница|барање]] за промени (уредување) на оваа {{#ifeq:{{SUBJECTSPACE}} | MediaWiki | [[:en:Help:MediaWiki namespace|МедијаВикипосредникот интерфејс-страницана МедијаВики]] | [[Википедија:Оваа страница е заштитена|наполно заштитена страница]] <span class="plainlinks" style="font-size:smaller;">([{{fullurl:Специјални:Дневник|type=protect&page={{SUBJECTPAGENAMEE}}}} погледајте го дневникот на заштитувања])</span>}}.'''
 
Овој шаблон мора да биде проследен од '''конкретен опис''' на барањето.
<div style="font-size:smaller;">
Овој шаблон треба да се користи '''само''' за барање за промени (уредување), на [[Википедија:Правила за заштитување|'''наполно заштитени''' страници]], кои '''не се спорни''' или пак за нив постои '''[[Википедија:Консензус|консензус]]''' (општа согласност). Доколку сметате дека предложеното уредување може да биде спорно, продискутирајте на страницата за разговор за заштитената страница '''пред''' да го употребите овој шаблон. {{#ifeq:{{SUBJECTSPACE}} | MediaWiki | ''Напомена'': Заштитата на страниците за МедијаВикипосредникот интерфејсна МедијаВики не може да се отстранува| За да побарате заштитување или отстранување на самата страница [[:{{SUBJECTPAGENAME}}]], поднесете барање на '''[[Википедија:Барања за заштита на страница]]'''}}.
<includeonly>{{{category|[[Категорија:Барања за уредување на заштитени страници|{{SUBJECTPAGENAME}}]]}}}
</includeonly></div>

Прегледник