Разлика помеѓу преработките на „Селевкидско Царство“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот менува: Референци -> Наводи
с (Бот: Промена на шаблон: Ист-никулец)
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
Селеуцидското царство се распаднало во 63. година п.н.е. кога конечно било победено и освоено од [[Антички Рим|Римјаните]], и станало римска провинција Сирија.
 
== РеференциНаводи ==
{{reflist}}
{{Никулец од областа на историјата}}
941.847

уредувања

Прегледник