Разговор:Руанда: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 752 бајти ,  пред 12 години
с
Бот менува: Референци -> Наводи, cite web -> цитирана веб страница
Нема опис на уредувањето
с (Бот менува: Референци -> Наводи, cite web -> цитирана веб страница)
Земјата се вика Рванда на Македонски, а не Руанда.
:Не. Не е точен називот а и не можеш тоа да го прочиташ.--[[Корисник:MacedonianBoy|Никола]] <sup>[[Разговор со корисник:MacedonianBoy|Стојаноски]]</sup> 12:01, 6 јуни 2009 (UTC)
 
==brest-bot проверка на правопис==
*'''Наводи''' наместо '''Референци''', англизам.
*'''цитирана веб страница''' наместо '''cite web''', назив на шаблон на македонски јазик.
<small>''Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--[[User:Brest-bot|Brest-bot]] <small>([[User talk:Brest-bot|разговор]])</small> 23:37, 2 јуни 2010 (CEST), управуван од [[Корисник:Brest|Brest]].''</small>
941.847

уредувања

Прегледник