Разлика помеѓу преработките на „Монблан“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 6 бајти ,  пред 11 година
с
Бот менува: Референци -> Наводи
с (Бот: Промена на шаблон: Никулец за географија)
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
Врвот Мон Блан први го освоиле Жак Балма (фран. Jacques Balmat) и Мишел Габриел Пакар (фран. Michel Gabriel Paccard) на 8. август 1786.
 
== РеференциНаводи ==
{{reflist}}
 
941.847

уредувања

Прегледник