Разлика помеѓу преработките на „Комуникациски протокол“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот менува: Референци -> Наводи
с (Бот: козметички промени)
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
{{никулец}}
 
== РеференциНаводи ==
* Gerard J. Holzmann: ''Design and Validation of Computer Protocols.'' Prentice Hall, 1991, ISBN 0-13-539925-4. Исто така достапно на http://spinroot.com/spin/Doc/Book91.html
 
941.847

уредувања

Прегледник