Катал: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 8 бајти ,  пред 12 години
с
Бот менува: интернационални -> меѓународни
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот менува: интернационални -> меѓународни)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
Еден катал е она количество [[ензим]] кое катализира конверзија не еден мол субстрат до продукт за една [[секунда]]. Еден катал еднаков е на 6*10^7 интернационалнимеѓународни единици.
{{никулец}}
941.847

уредувања

Прегледник