Википедија:Автопатролирање: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: right|150px '''Автопатролирањето''' е корисничко право кое е наменето за...)
 
сНема опис на уредувањето
[[FileПодатотека:Wikipedia Autoreviewer.svg|rightдесно|150px150п]]
 
'''Автопатролирањето''' е корисничко право кое е наменето за намалување на работата при [[Википедија:Патролирање|проверување на нови страници]] и создава страниците создадени од автопатрилерите да бидат автоматски обележани за [[Википедија:Патролирани страници|патролирани]]. Тоа значи дека на овој корисник може да му се верува при неговото иредување т.е. не вметнува незначајни и неенциклопедиски работи.
 
Има {{NUMBERINGROUP:autoreviewer}} автопатролери, без администараторите.
 
==Видете исто така==
* [[Special:ListUsers/autoreviewer|Автопатролери со знаменце]].
*[[Википедија:Патролирање]]
 
[[CategoryКатегорија:Функции на Википедија]]
 
[[en:Wikipedia:Autoreviewe]]r
[[pt:Wikipedia:Autorrevisor]]
[[ru:Википедия:Патрулирование#Флаг автопатрулируемого]]

Прегледник