Разлика помеѓу преработките на „Помош:Како да уредам страница/песок“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
=Мајмун=
 
=Мајмун=
 
==карактеристики=
==содржина==
 
Мајмунот е примат кој што се храни со алва.Лесно се припитомува,но затоа цесто може да се слуци да избега од дома.
 
==болести==
Мајмунот го фаќаат многу болести меѓу кои и сидата
 
==лечење==
 
нема лек
18

уредувања

Прегледник