Разлика помеѓу преработките на „ЖС „Тетово““

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 1 бајт ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с
с (Бот: козметички промени)
'''Железничката станица „Тетово“''' е [[железничка станица]] во [[Република Македонија]], со следниве [[географски координати]]: [[латитуда|СГШ]] 42<sup><small>o</small></sup> 00<nowiki>'</nowiki> 27<nowiki>''</nowiki>, [[лонгитуда|ИГД]] 20<sup><small>o</small></sup> 59<nowiki>'</nowiki> 13<nowiki>''</nowiki>.
 
== Возен ред ==
 
* {{Интеррегионална линија 6903}}
941.847

уредувања

Прегледник