Разлика помеѓу преработките на „Артур Тјудор“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот: козметички промени)
| spouse =[[Катерина Арагонска]]
| house = [[Династија Тјудори]]
| father = [[Хенри VII од Англија|Хенри VII ]]
| mother = [[Елизабета од Јорк]]
| date of birth = {{Birth date|1486|9|20|df=y}}
 
{{DEFAULTSORT:Артур}}
 
[[Категорија:Родени во 1486 година]]
[[Категорија:Починати во 1502 година]]
[[Категорија:Витези на Бањата]]
[[Категорија:Луѓе од Винчестер]]
 
 
[[ar:آرثر أمير ويلز]]
[[da:Arthur Tudor]]
[[de:Arthur Tudor]]
[[en:Arthur, Prince of Wales]]
[[el:Αρθούρος της Ουαλίας]]
[[en:Arthur, Prince of Wales]]
[[es:Arturo Tudor]]
[[eo:Arthur Tudor]]
[[es:Arturo Tudor]]
[[fr:Arthur Tudor]]
[[gl:Artur Tudor]]
[[it:Arturo Tudor]]
[[he:ארתור, נסיך ויילס]]
[[hu:Artúr walesi herceg]]
[[nlit:ArthurArturo Tudor]]
[[ja:アーサー・テューダー]]
[[itnl:ArturoArthur Tudor]]
[[no:Arthur, prins av Wales]]
[[pl:Artur Tudor]]
941.847

уредувања

Прегледник