Тропски циклон: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 15 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: sw:Kimbunga Менува: an:Ciclón tropical, eu:Zikloi tropikal
с (Бот: козметички промени)
с (Бот Додава: sw:Kimbunga Менува: an:Ciclón tropical, eu:Zikloi tropikal)
 
[[af:Tropiese sikloon]]
[[an:ZiclónCiclón tropical]]
[[ar:إعصار استوائي]]
[[bg:Тропическа буря]]
[[es:Ciclón tropical]]
[[et:Orkaan]]
[[eu:Zikloi tropikalatropikal]]
[[fa:توفند]]
[[fi:Trooppinen hirmumyrsky]]
[[sr:Ураган]]
[[sv:Tropisk cyklon]]
[[sw:Kimbunga]]
[[ta:புயல்]]
[[th:พายุหมุนเขตร้อน]]
5.830

уредувања

Прегледник