Разлика помеѓу преработките на „Народна Република Бугарија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: de:Volksrepublik Bulgarien)
 
[[Категорија:Поранешни комунистички републики]]
[[Категорија:ИсторијаТрета набугарска Бугаријадржава]]
[[Категорија:Поранешни држави на Балканот]]
[[Категорија:Поранешни словенски држави]]
[[Категорија:Бугарија во 20 век]]
 
[[bg:Народна република България]]

Прегледник