Долнолужички јазик: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 10 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[]{{Инфокутија за јазик
|име=Долнолужички
|изворноиме=Dolnoserbski
www.niedersorbisch.de
 
[[Категорија:ЗападнословенскиДолнолужички јазицијазик|*]]
[[Категорија:Бранденбург]]
 

Прегледник