Апостол Тома: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 44 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
с (Бот: Промена на шаблон: Infobox Saint)
Нема опис на уредувањето
Во [[Православна црква|Православната црква]], [[Источна католичка црква|Источната католичка црква]], Свети Томе го чествуваат во [[недела]], односно една недела по [[Великден]]. Црквите кои го следаат [[јулијански календар|јулијанскиот календар]], празникот на Свети Тома го чествуваат на [[6 октомври]].
==Надворешни врски==
* {{en}} [http://cs.nyu.edu/kandathi/thomas.html St. Thomas theАпостол ApostleТома]
{{Апостоли}}
 
{{Апостоли}}
[[Категорија:Апостоли]]
 
Анонимен корисник

Прегледник