Разлика помеѓу преработките на „Артур Тјудор“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 96 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
 
{{DEFAULTSORT:Артур}}
[[CategoryКатегорија:Родени во 1486 година]]
[[CategoryКатегорија:Починати во 1502 година]]
[[CategoryКатегорија:Тјудори]]
[[CategoryКатегорија:Наследници на англискиот трон]]
[[CategoryКатегорија:Принцови од Велс]]
[[CategoryКатегорија:Војводи од КронвелКорнвол|008]]
[[Категорија:Витези на Подвеската]]
[[CategoryКатегорија:Витези на Бањата]]
[[CategoryКатегорија:Луѓе од Винчестер]]
 
 

Прегледник