Оклахома: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 24 бајти ,  пред 12 години
с
Бот: Промена на шаблон: Никулец за географија
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот: Промена на шаблон: Гео-никулец)
с (Бот: Промена на шаблон: Никулец за географија)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Никулец заод географијаобласта на географијата}}
 
'''Оклахома''' е сојузна држава од [[САД]] во јужниот дел од земјата. [[Главен град]] е [[Оклахома Сити]].
941.847

уредувања

Прегледник