Разлика помеѓу преработките на „Пироконгломерат“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 24 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: Промена на шаблон: Никулец за географија
с (Бот: Промена на шаблон: Гео-никулец)
с (Бот: Промена на шаблон: Никулец за географија)
'''Пироконгломерат''' е [[карпа]] создадена од остатоци од експлозивна вулканска [[ерупција]].
 
{{Никулец заод географијаобласта на географијата}}
 
[[Категорија:Карпи]]
941.847

уредувања

Прегледник