Разлика помеѓу преработките на „Програмска опрема“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 52 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: Промена на шаблон: Никулец
с (Бот: Промена на шаблон: Никулец)
'''Системски софтвер''' ({{lang-en|system software}}) го претставува целокупниот софтвер што е неопходен за работа и поддршка на компјутерскиот систем и исто така ги вклучува оперативните системи и помошните програми.
 
{{Никулец од областа на информатиката}}
{{никулец}}
 
[[Категорија:Компјутери]]
941.847

уредувања

Прегледник