Разлика помеѓу преработките на „Месна мрежа“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 52 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: Промена на шаблон: Никулец
с (Бот Менува: id:Local area network)
с (Бот: Промена на шаблон: Никулец)
Компјутерите поврзани мегусебно во мрежа преку свич (разделник) оформуваат '''локална мрежа''' односно LAN. Во таа локална мрежа сите компјутери кои се поврзани можат да разменуваат податоци го големи брзини како 100 мега бити во секунда па се до 1 гига бити во секунда
 
{{Никулец од областа на информатиката}}
 
[[Категорија:Компјутери]]
941.847

уредувања

Прегледник