Разлика помеѓу преработките на „Шлески јазик“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 129 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Јазик; козметички промени)
с
{{About|јазик од западнословенската група јазици|јазикот од германска група|Шлезиски германски јазик}}
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Инфокутија за јазик
|име=Шлезиски јазик

Прегледник

Лични алатки

Именски простори

Варијанти

Повеќе