Разлика помеѓу преработките на „T (латиница)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 35 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Промена на шаблон: Никулец
с (Бот Додава: ace:T)
с (Бот: Промена на шаблон: Никулец)
'''T''' е дваесеттата [[буква]] од [[латиница]]та. Оваа буква има фонетската вредност /t/ или /d/. Оваа буква се користи во македонскиот јазик за транскрипција на кириличната буква ''[[т]]''.
 
{{Никулец за латинична буква}}
 
{{Латински букви}}
941.847

уредувања

Прегледник