Прејди на содржината

229 (број): Разлика помеѓу преработките

Додадени 14 бајти ,  пред 12 години
с
Бот: Промена на шаблон: Никулец
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: Промена на шаблон: Никулец)
'''229 (двеста дваесет и девет)''' е [[број]] и име на [[глиф]]от што го претставува тој број. Тој е природен број што следи после бројот [[228 (број)|228]] а претходник на бројот [[230 (број)|230]].
 
{{Никулец за број}}
 
[[Категорија:Броеви]]
941.847

уредувања