Разлика помеѓу преработките на „151 (број)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 14 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: Промена на шаблон: Никулец
с (Бот Додава: ca:Nombre 151)
с (Бот: Промена на шаблон: Никулец)
'''151 (сто педесет и еден)''' е [[број]] и име на [[глиф]]от што го претставува тој број. Тој е природен број што следи после бројот [[150 (број)|150]] а претходник на бројот [[152 (број)|152]].
 
{{Никулец за број}}
 
[[Категорија:Броеви]]
941.847

уредувања

Прегледник