12 (број): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 14 бајти ,  пред 12 години
с
Бот: Промена на шаблон: Никулец
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: war:12 (ihap))
с (Бот: Промена на шаблон: Никулец)
'''12 (дванаесет)''' е [[број]] и име на [[глиф]]от што го претставува тој број. Тој е природен број што следи после бројот [[11 (број)|11]] а претходник на бројот [[13 (број)|13]].
 
{{Никулец за број}}
 
[[Категорија:Броеви]]
941.847

уредувања

Прегледник