112 (број): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 14 бајти ,  пред 12 години
с
Бот: Промена на шаблон: Никулец
с (Бот Додава: ar:112 (عدد))
с (Бот: Промена на шаблон: Никулец)
'''112 (сто и дванаесет)''' е [[број]] и име на [[глиф]]от што го претставува тој број. Тој е природен број што следи после бројот [[111 (број)|111]] а претходник на бројот [[113 (број)|113]].
 
{{Никулец за број}}
 
[[Категорија:Броеви]]
941.847

уредувања

Прегледник