100 (број): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 14 бајти ,  пред 12 години
с
Бот: Промена на шаблон: Никулец
с (Бот Додава: vls:100 (getal))
с (Бот: Промена на шаблон: Никулец)
'''100 (сто)''' е [[број]] и име на [[глиф]]от што го претставува тој број. Тој е природен број што следи после бројот [[99 (број)|99]] а претходник на бројот [[101 (број)|101]].
 
{{Никулец за број}}
 
[[Категорија:Броеви]]
941.847

уредувања

Прегледник