Разлика помеѓу преработките на „Плебејци“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 39 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: Промена на шаблон: Ист-никулец
с (Бот Менува: hu:Plebeius)
с (Бот: Промена на шаблон: Ист-никулец)
'''Плебејците''' биле обични селани-земјоделци. Тие во Рим се сметале за доселеници и во старо време не се викале ни Римјани и немале никакви политички права.
 
{{Никулец од областа на историјата}}
{{ист-никулец}}
 
[[arz:بلبس]]
941.847

уредувања

Прегледник