Разлика помеѓу преработките на „Рамен агол“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 43 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: Промена на шаблон: Мат-никулец
с (Бот: козметички промени)
с (Бот: Промена на шаблон: Мат-никулец)
 
'''Рамен агол''' е оној агол кој има 180 [[степен (агол)|степени]], односно чии надворешни краци формираат [[права]].
{{Никулец од областа на математиката}}
{{мат-никулец}}
 
[[Категорија:Агол]]
941.847

уредувања

Прегледник