Прејди на содржината

ГНУ: Разлика помеѓу преработките

Додадени 45 бајти ,  пред 12 години
с
Бот: Промена на шаблон: Инф-никулец
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот: козметички промени)
с (Бот: Промена на шаблон: Инф-никулец)
''Оваа страница се однесува на софтверскиот проект ГНУ. За дивото животно видете [[гну]].''
----
{{Никулец од областа на информатиката}}
{{Инф-никулец}}
[[Податотека:Heckert GNU white.svg|thumb|right|200|Логото на ГНУ.]]
 
941.847

уредувања