Предлошка:Инфокутија град во Јапонија: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот: Менува Категорија:Инфокутија; козметички промени
с (Бот Додава: de, nl Менува: ar, ru)
с (Бот: Менува Категорија:Инфокутија; козметички промени)
{| class="infobox" style="font-size: 0.85em; margin-top: 0px; line-height: 1em;" cellspacing="7" width="300"
! colspan=2 style="vertical-align: middle; height: 50px; background-color: #7DA7D9; font-size: 1.5em; line-height: 1.3em;" | {{{Name}}} {{#if: {{{JapaneseName|}}}|<br />{{{JapaneseName}}}}}
|-
{{#if: {{{MapImage<includeonly>|</includeonly>}}}{{{CityMap|}}} |
{{!}} align="center" colspan="2" style="padding: 0.4em 0em;" {{!}} [[ImageПодатотека:{{{MapImage<includeonly>|</includeonly>}}}{{{CityMap|}}}|300px|Местоположба на {{{Name}}}]]
{{!-}}
{{!}} align="center" colspan="2" style="padding-bottom: 0.4em;" {{!}} Местоположба на {{{Name}}} во {{{Prefecture}}}, [[Јапонија]].
{{#ifeq: {{{SymbolImage|}}}| Image:Blank.png | |
{{#if: {{{SymbolImage|}}}|
{{!}} colspan="2" style="background: none;" align="center" {{!}} [[ImageПодатотека:{{{SymbolImage}}}{{!}}130px{{!}}Emblem of {{{Name}}}]]<br />{{#if:{{{SymbolDescription|}}}|{{{SymbolDescription}}}|Грб на {{{Name}}}}}
}}
}}
 
{{Документација}}
[[Категорија:Шаблони за инфокутии|{{PAGENAME}}]]
 
[[CategoryКатегорија:City infobox templates|Japan]]
[[Category:Инфокутија|{{PAGENAME}}]]
 
[[Category:City infobox templates|Japan]]
[[ar:قالب:صندوق مدينة يابانية]]
[[de:Vorlage:Infobox Ort in Japan]]
941.847

уредувања

Прегледник