Едноклеточен организам: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
 
Едноклеточни организми се [[Бактерија|бактериите]], [[праживотни]]те, некои видови на [[алги]] и слично.
 
{{Никулец од областа на биологијата}}
 

Прегледник