Разлика помеѓу преработките на „Олоф Мелберг“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 17 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец
с (Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец)
Во [[јануари]] [[2008]] мелберг беше купен од страна на Јувентус. Тој изјави дека сака да игра за Јувентус. Мелберг дебитираше за Јуве на 16 јули 2008, на натпреварот против второлигашот Пијаќенца, каде Јувентус неочекувано загуби со 1:0 на тој натпревар.
 
{{Никулец за биографија}}
{{Биог-никулец}}
 
[[Категорија:Фудбалери]]
941.847

уредувања

Прегледник