Разлика помеѓу преработките на „Франтишек Вацлав Мареш“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец
с (Бот: козметички промени)
с (Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец)
'''[[Франтишек Вацлав Мареш]]''' ([[Бенешов]] кај [[Прага]], [[12 декември]] [[1922]] - [[3 декември]] [[1994]]) бил [[македонистика|македонист]], професор по [[славистика]] на [[Виенски универзитет|Виенскиот универзитет]], кој има извонредни заслуги за афирмацијата на [[македонистика]]та во светот.
 
{{Никулец за биографија}}
{{биог-никулец}}
 
[[Категорија:Виенски универзитет]]
941.847

уредувања

Прегледник