Леополд Стоковски: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 17 бајти ,  пред 12 години
с
Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот: козметички промени)
с (Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец)
'''[[Леополд Стоковски]]''' ({{роден во|Лондон}}, {{роден на|18|април|1882}} - {{починал во|Хемшајр}}, {{починал на|14|септември|1977}}), американски диригент од полско потекло, пропагатор на современата музика, еден од најпознатите диригенти во светот.
 
{{Никулец за биографија}}
{{биог-никулец}}
 
[[Категорија:Американски диригенти]]
941.847

уредувања

Прегледник