Пироконгломерат: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 19 бајти ,  пред 12 години
с
Бот: Промена на шаблон: Гео-никулец
(ср интер)
с (Бот: Промена на шаблон: Гео-никулец)
'''Пироконгломерат''' е [[карпа]] создадена од остатоци од експлозивна вулканска [[ерупција]].
 
{{Никулец за географија}}
{{Гео-никулец}}
 
[[Категорија:Карпи]]
941.847

уредувања

Прегледник