Разлика помеѓу преработките на „Катерина Арагонска“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
| consort=yes
| image =Catherine aragon.jpg
| caption =Портрет од КатеринаКетрин Арагонскаод Арагон, Кралица на Англија
| succession =[[Список на англиски кралски придружнички|Кралска придружничка на Англија]]
| reign =11 јуни 1509 – 23 мај 1533
22

уредувања

Прегледник