Разлика помеѓу преработките на „Царство“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 1 бајт ,  пред 11 година
с
Бот: козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
'''Царството''' е опшествено уредување кое е управувано од [[цар]]. Секој цар ја наследува круната од својот татко.
{{Никулец}}
 
[[Категорија:Општество]]
941.847

уредувања

Прегледник